Zoki's Club
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.


Anything you ask for
 
Početna stranicaPočetna stranica  PretraľnikPretraľnik  Latest imagesLatest images  RegistracijaRegistracija  LoginLogin      
Pretraľnik
 
 

Display results as :
 
Rechercher Advanced Search
Latest topics
» bozicna cestitka
Najbolji citati I_icon_minitimečet pro 24, 2015 11:14 am by ZOKI

» bozicne slike
Najbolji citati I_icon_minitimesri pro 26, 2012 11:43 am by ZOKI

» Rapper Heavy D killed after fall at California home, report says
Najbolji citati I_icon_minitimeuto stu 08, 2011 9:21 pm by yidiandiana

» Jurors end first day of deliberations in Jackson case without verdict
Najbolji citati I_icon_minitimepet stu 04, 2011 9:24 pm by youxieshi

» With statement win, Steelers show critics they still haven't lost a step
Najbolji citati I_icon_minitimepon lis 31, 2011 1:18 am by youshiyinianla

» Hunger hormone flux blamed for regaining weight
Najbolji citati I_icon_minitimečet lis 27, 2011 9:06 pm by zhendeainia

» Netflix Subscriber Loss Worse Than Forecast; Shares Plunge
Najbolji citati I_icon_minitimeuto lis 25, 2011 1:36 am by weishinia

» Auriemma blames Notre Dame for realignment issues
Najbolji citati I_icon_minitimepet lis 21, 2011 8:06 am by qiheitiann

» Heroine to have 1. 2 crore budget for Kareena’s costumes by Manish Malhotra
Najbolji citati I_icon_minitimepon lis 17, 2011 2:12 am by elvisswarb

Navigation
 Portal
 Index
 Memberlist
 Profile
 FAQ
 Search
Forum
Affiliates
free forum
 
travanj 2024
ponutosričetpetsubned
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar

 

 Najbolji citati

Go down 
Autor/icaPoruka
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:33 pm

Sva iskušenja, sva ispaštanja i sve patnje u životu mogu se mjeriti snagom i dužinom nesanica koje ih prate. Jer dan nije njihovo pravo područje. Dan je samo bijela hartija na kojoj se sve bilježi i ispisuje, a račun se plaća noću, na velikim, mračnim i vrelim poljima nesanice. Ali tu se i sve riješava i briše, konačno i nepovratno. Svaka preboljena patnja nestaje tu kao rijeka ponornica, ili sagori bez traga i spomena.

"Jelena ,žene koje nema"

Ivo Andrić
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:35 pm

"Što sam bivao stariji, sve manje su me ispunjavala sitna zadovoljstva koja mi je život pružao i sve jasnije sam shvatao gdje treba tražiti prave izvore radosti i smisla. Naučio sam da biti voljen ne znači ništa, a da je vojleti sve, da je sposobnost da osjećamo, ono što daje vrijednost i i ljepotu našem postojanju. Gdje god bi se na zemlji pojavilo ono što se može nazvati srećom, bilo je satkano od emocija. Novac nije ništa, ni moć nije ništa. Mnogi imaju i jedno i drugo, a ipak su nesretni. Ljepota nije ništa, vidio sam lijepe muškarce i lijepe žene koji su bili nesretni usprkos svojoj ljepoti. Ni zdravlje nije sve; svako je zdrav ko se tako osjeća; bilo je bolesnika punih volje za životom koji su je njegovali do samog kraja i bilo je zdravih koji su venuli mučeni strahom od patnje.
Ali sreća je uvijek bila tamo gdje je neko umio da voli i živio za svoja osjećanja; ako ih je njegovao, ako ih nije gazio i nije ih potiskivao, ona su mu donosila zadovoljstvo. Ljepota ne pruža radost onome ko je posjeduje, već onome ko umije da je voli i da joj se divi..."

Herman Hesse
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:35 pm

Ja nisam ja.
Ja sam onaj što hoda pored mene, a ne vidim ga ...
kojega, katkada osjetim, katkad zaboravljam.
Taj sam što šuti, spokojan, kad govorim,
što prašta, blag, kad mrzim,
što šeta tamo gdje mene nema…
Taj što će ostati uspravan kad ja umrem.

Govor snova ............................. Juan Ramon Jimenez
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:37 pm

Nad narodom ne ima suverena.U njegovih je rukuh sudbina njegova. ne dopada li se kapa njegova kralja,može ga svrgnuti,jer nije narod radi kralja, nego kralj radi naroda .Za to leži duboka istina u mudroj rieči, da svaki narod imade onakovu vladavinu , onakovu vladu,kakvu zaslužuje.

A.Starčević
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:38 pm

Čovjek je uznemiren trajno. I postoji duboko negdje u nama slika,
zakopana,potopljena, kao ikona srebrom okovana, u zdencu.

Ta slika tiha je kao svitanje na moru, kada je sve sivo i kada se ne
čuje ništa nego gdje-gdje klokotanje vode.

To je vrijeme šutnje, kada se čovjek pere od nemira i roni
u tišini.


Miroslav Krleža
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:39 pm

"-Pa zar ti se sviđa takav život?
-A što da radim? Da se ispišem iz ovoga i upišem neki drugi?"

Hrvoje Šalković
Zec na mjesecu
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:40 pm

Kasno je,sjećanja...uzalud se javljate,beskorisne su vaše nemoćne utjehe i potsjećanja na ono što je moglo da bude,jer što nije bilo,nije ni moglo da bude.
A uvijek izgleda lijepo ono što se nije ostvarilo. Vi ste varka koja rađa nezadovoljstvo,varka koju ne mogu i ne želim da otjeram jer me razoružava i tihom tugom brani od patnje...

M.Selimović
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:40 pm

..Susreo sam na ulici vrlo siromašna, zaljubljena mladića. Šešir mu star, kaput otrcan, ogrtač progledao na laktovima, cipele mu vodu propuštale - ali duša mu bijaše posuta zvijezdama...

Victor Hugo
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:41 pm

Prijateljstvo bi trebalo biti ugoda,neizreciva ugoda kad si s nekim,a osjećaš se sigurnim,kad ne morate mjeriti ni misli,a niti riječi,nego ih možete izliti onakve kakve jesu...prašina i žito,sigurni da će ih vjerna ruka uzeti i prosijati,zadržati ono što je vrijedno i dahom utjehe otpuhnuti ostalo!

George Eliot
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:42 pm

Ima jedan divan nevidljiv svijet,a to je onaj sto ga zaljubljeni u srcu nose.
V.Igo
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:43 pm

Prevariti se u jednoj velikoj nadi,nije sramota!Sama činjenica da je takva nada mogla da postoji,vrijedi toliko da je suviše skupo plaćena jednim razočarenjem,ma kako ono teško bilo!

I.Andrić
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:44 pm

"Trebalo bi ubijati prošlost sa svakim danom što se ugasi,izbrisati je da ne boli.Lakše bi se podnosio dan što traje i ne bi se mjerio onim što više ne postoji.Ovako se mješaju utvare i život pa nema ni čistog sjećanja,ni čistog života"!

Meša Selimović
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:44 pm

"I, više nego dovoljno godina kasnije, možda nečija, možda proseda, možda bez ikoga, ti ćeš ugledati belog leptira na jorgovanu, i širom otvoriti prozore mameći ga da ti sobu opraši polenom i prolećem. A ulicom će upravo prolaziti mali Cigan sa violom, videćeš samo drozdovo pero na šeširu kako promiče za šimširom, i začućeš Neku Staru Dobru Nepoznatu Pesmu, koju prvi put slušaš, a godinama je znaš...

I zaplakaćeš istog časa...

I najzad shvatiti kako sam te voleo..."

Balasevic (Jedan od onih života)
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:45 pm

Ako jednom odeš, nemoj se okrenuti, jer ako se okreneš moraš se vratiti, a ja ne želim da se vratiš odlazeći...

Jesenjin
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:47 pm

"Nekada davno je stari Cherokee svome unuku ispričao jednu životnu istinu:

- U nutrini svakog čovjeka se vodi bitka, kao borba između dva vuka, u nutrini svakoga od nas. Jedan vuk predstavlja zlo: predstavlja bijes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivnju, grijeh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam...

- Drugi vuk predstavlja dobro: predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrohotnost, srdačnost, darežljivost, istinu, suosjećanje i vjeru.

Mali Indijanac se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vrijedno usmjeri u dubinu djedovih riječi, te ga zapita;

- Koji vuk na kraju pobijedi?

Stari Cherokee odgovori sa smiješkom na svojem starom licu:

- Pobjeđuje uvijek onaj kojega hraniš"..
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:48 pm

"Kronično grizodušje je najnepoželjniji ljudski osjećaj i ako si se loše ponio,pokaj se,popravi što možeš i zadaj sebi zadatak da se drugi put bolje ponašaš.Nikako nemoj mozgati nad svojim pogreškama jer valjanje po blatu nije najbolji način da se očistiš"!
Aldous Huxley - Divni novi svijet
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:48 pm

"Na svijetu postoje samo četiri važna pitanja:

Što je sveto?
Od čega je napravljen duh?
Za što vrijedi živjeti?
Za što vrijedi umrijeti?

I na sva četiri pitanja, odgovor je isti: LJUBAV!"

iz filma Don Juan de Marco
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:50 pm

Kad si sretan, i sunce za tobom žuri...I.B.Mažuranić
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:51 pm

Nikad nisam bio siromašan, ali sam bio bez novca.Biti bez novaca je prolazno stanje, biti siromašan je stanje duha. (Mike Todd)
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:51 pm

"Ali bol, čini mi se da to nije dovoljan razlog da se ne prigrli život. Biti mrtav sasvim je bezbolno. Bol kao i vrijeme dolazi bez obzira na sve. pitanje je samo, kakve veličanstvene trenutke, uz bol, možeš dobiti od života? "

Lois McMaster Buyold: "Barrayar"
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:53 pm

..ne idi za mnom..
..ne mogu te voditi..
..ne idi ispred mene..
..ne mogu te slijediti..
..koracaj uz mene..
..i budi mi prijatelj .
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:54 pm

"Eto, u životu je, na žalost, tako: trnje dobijaju živi, a ruže mrtvi." - Anatole France
[Vrh] Go down
ZOKI

ZOKI


Broj postova : 143
Join date : 31.01.2010

Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitimeuto vel 02, 2010 12:55 pm

Ljudska duša samu sebe vrijedja ako dopusti da je savlada naslada ili bol. (Marko Aurelije)

Ponekad čovjek posveti sav svoj život nekoj želji za koju nije siguran da li će mu se ikada ispuniti. (Rijunosuke Akutagava)

Dok god volimo nekoga zbog njegovih vrlina, to nije ništa ozbiljno. Ali kad ga počnemo ljubiti zbog njegovih mana, onda je to ljubav. (Sasa Gitri)
[Vrh] Go down
Sponsored content





Najbolji citati Empty
PostajNaslov: Re: Najbolji citati   Najbolji citati I_icon_minitime

[Vrh] Go down
 
Najbolji citati
[Vrh] 
Stranica 1 / 1.

Permissions in this forum:Ne moľeą odgovarati na postove.
Zoki's Club :: Kultura :: Knjizevnost-
Forum(o)Bir: